Pécsi Tudományegyetem

Az egyetemet Nagy Lajos király alapította 1367-ben. Ez a tradíciónk persze inkább csak virtuális, hiszen a történelem viharai miatt az egyetem hosszú ideig nem működött. A XVIII. század végétől folyik Pécsen újra felsőoktatás, de igazi egyetemi képzés a pozsonyi egyetem 1923-as Pécsre helyezésével indul újra. A két háború között a pécsi egyetem nemzetközi hírű professzorokkal büszkélkedhetett – Kerényi Károly, Thienemann Tivadar, Halasy Nagy József és mások. A Pécsi Tudományegyetem a Tanárképző Főiskola integrálásával 1982-től lett Janus Pannonius Tudományegyetem. A Pollack Mihály Műszaki Főiskola, majd 2000-ben a Pécsi Orvostudományi Egyetem és a szekszárdi Illyés Gyula Pedagógiai Főiskola bekapcsolódásával alakult ki a mai tízkarú egyetem, amely a mezőgazdasági képzésen kívül majd minden felsőoktatási területet magába foglal. Jelenleg a pécsi egyetem a legnagyobb hallgatói létszámú magyar felsőoktatási intézmény.

A Pécsi Tudományegyetem nemcsak Pécs városa, hanem a Dél-Dunántúl regionális egyeteme is. A legnagyobb munkáltató a városban, meghatározó szerepe van a régió minden szellemi területén, művészetekben, tudományban, gyógyításban egyaránt.

Vidéki egyetemek közül csak Pécsen van egyetemi szintű – sőt, doktori iskolát is működtető – képzőművészeti program, egyetemi szintű zeneművészeti képzés. Összesen 210 szakon lehet Pécsen tanulni. Az egyetem másik vonzereje szakmai minősége. A pécsi egyetem új programjainak felfejlesztése – jelentős támogatással – a nyolcvanas években történt, ezek a programok azóta megerősödtek, kiemelkedően magas szintű oktatógárdát mondhatnak magukénak. Alapvető célunk, hogy minőségi oktatást és magas szintű kutatást folytassunk.
Cím: Baranya 7633 Pécs , Szántó Kovács János utca 1/b

Térkép:

Nagyobb térképre váltás

Weblap: www.pte.hu

Email: info@pte.hu

Telefon: +36 72-501 500

Képek: